Newsletter

ELEKTROWNIE WIATROWE VENTUS

 

Elektrownie wiatrowe z serii Ventus Power Generators o mocach znamionowych 500 W, 1000 W oraz 2000 W, produkowane są w Suwałkach. 
Nasze elektrownie wiatrowe mogą służyć jako dodatkowe źródło energii, które w pewnym stopniu umożliwia uniezależnienie się  od sieci lokalnego dystrybutora energii elektrycznej. Elektrownie wiatrowe Ventus najlepiej sprawdzają się jako zasilanie domów „niskoenergetycznych" - bardzo dobrze ocieplonych, które potrzebują małej ilości prądu. Elektrownie wiatrowe stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie nimi może w przyszłości jeszcze wzrosnąć, bo do prawa polskiego wprowadzana jest obecnie Dyrektywa Unii Europejskiej nr 2002/91/WE, według której w budynkach nowych oraz starych - gruntownie remontowanych - projektant będzie musiał uwzględnić w dokumentacji budynku zastosowanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii (OZE). Ponieważ nasze elektrownie wiatrowe mogą działać praktycznie wszędzie, świetnie nadają się do spełnienia tego warunku.

AQUAEL Power Generators z serii Ventus
to elektrownie wiatrowe, które połączone z systemem magazynowania energii elektrycznej mogą być doskonałym i niezależnym od elektrowni konwencjonalnej, źródłem zaopatrzenia w elektryczność, jak również w przypadku sterowników grzałkowych, służyć do podgrzewania wody w gospodarstwach domowych.
Struktura i główne działanie.
Elektrownie wiatrowe z serii Ventus mają budowę modułową. Składają się z łopat, generatora wiatrowego, steru oraz sterownika. W zależności od wymagań klientów i możliwości, Ventus Power Generators mogą być instalowane na różnego rodzaju masztach dostarczanych przez firmę AQUAEL.
Ventus 500 W, 1000 W, 2000 W, wyposażone są w sterowniki, które są nieodzowną częścią elektrowni wiatrowych. Nie wymagają one podłączenia do lokalnej sieci energetycznej, dzięki czemu mogą być montowane z dala od przyłączy energetycznych. Sterowniki skutecznie zarządzają energią z generatora wiatrowego, pozwalając na magazynowanie energii w sekcji akumulatorów lub wykorzystanie jej w całości do podgrzania wody. Zabezpieczenia znajdujące się w sterownikach elektrowni wiatrowej chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi dużą siłą wiatru.
Sterownik przeznaczony do pracy z akumulatorami zapewnia również bezpieczne warunki pracy akumulatorów, a więc odpowiedni sposób ich ładowania i rozładowania.
Sterownik grzałkowy posiada własny czujnik temperatury oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem wody w zbiorniku.

Parametry   Ventus 500 Ventus 1000 Ventus 2000
Moc znamionowa W 500 1000 2000
Napięcie pracy V 24 48 120
Średnica śmigieł generatora m 1,72 2,79 3,155
Masa steru i śmigieł kg 2 (tylko śmigła) 10 13
Masa generatora kg 14 (ze sterem) 32 38
Rodzaj wykorzystanego materiału do konstrukcji steru - Tworzywo PBT+GF wtrysk Tworzywo kompozytowe laminat Tworzywo kompozytowe laminat
Rodzaj wykorzystanego materiału na budowę generatora - Tworzywo kompozytowe Stop aluminium Stop aluminium
Prędkość wiatru wymagana do rozruchu m/s 3 2,5 2,5
Optymalna prędkość wiatru m/s 8 9 9
Graniczna prędkość wiatru m/s 15 15 15
Znamionowa prędkość obrotowa rpm 400 400 400
Ustawianie do kierunku wiatru - mechaniczne mechaniczne mechaniczne
Rodzaj regulacji prędkości - Elektromagnetyczna Elektromagnetyczna oraz „tail turning”* Elektromagnetyczna oraz „tail turning”*
Tryb zatrzymania - ręczny hamulec elektromagnetyczny ręczny hamulec elektromagnetyczny ręczny hamulec elektromagnetyczny
Sugerowana pojemność akumulatorów - 2 x 12V100Ah 4 x 12V100Ah 10 x 12V100Ah
Parametry przewodu łączącego generator wiatrowy ze sterownikiem L<30m
L>30m
3x2,5mm2 3x4mm2 3x2,5mm2 3x4mm2 3x2,5mm2 3x4mm2
*tail turning – chwilowa reakcja mechaniczna steru, która powoduje odwrócenie się generatora od osi kierunku wiatru co powoduje wyhamowanie jego prędkości obrotowej;

Zobacz załączone materiały:

Zadaj pytanie