Newsletter

Pozostałe artykuły:

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków TYP NV

Projektujemy i montujemy pełnobiologiczne oczyszczalnie ścieków zarówno dla małych pojedynczych gospodarstw jak i dużych osiedli,
czytaj dalej >>

Kompaktowe oczyszczalnie biologiczne typu HNV dla osiedli od 30 do 10.000 mieszkańców

Oczyszczalnie ścieków typu HNV produkowane są w zakresie od 30 do 10000 RLM. Zbiorniki oczyszczalni wykonane są z żywic wzmocnionych
czytaj dalej >>

Przepompownie ścieków / korpusy przepompowni

Przepompownia ścieków jest elementem instalacji kanalizacyjnej. Jej zadaniem jest podniesienie słupa ścieków do takiej wysokości aby
czytaj dalej >>

Zbiorniki wodne / przeciwpożarowe typu GRP

  "UAB TRAIDENIS" jest producentem zbiorników poliestrowych na szambo/wodnych/przeciwpożarowych. Służą one do gromadzenia wody i
czytaj dalej >>

Separatory substancji ropopochodnych typu NGP i NGP-S

  Separatory produktów naftowych służące do oczyszczenia wody powierzchniowej produkowane i montowane są w dwóch typach: NGP i
czytaj dalej >>

Przepompownie ścieków / korpusy przepompowni

Przepompownia sciekowPrzepompownia ścieków jest elementem instalacji kanalizacyjnej. Jej zadaniem jest podniesienie słupa ścieków do takiej wysokości aby spływały one dalej grawitacyjnie do odbiornika jakim jest oczyszczalnia ścieków. 


Przepompownia jest szczelnym, cylindrycznym, pionowym zbiornikiem wykonanym z żywic poliestrowych, wzmocnionym włóknem szklanym. W bocznej powierzchni zbiornika montowane są specjalne złącza dopływu i odpływu, których usytułowanie każdorazowo dostosowane jest do zamówienia klienta. Pompownia dostarczana jest bezpośrednio na teren budowy jako kompletne urządzenie.

Produkujemy następujące rozmiary korpusów przepompowni: DN 600, DN 800, DN 1200, DN 1500, DN 1800, DN 2000, DN 2200, DN 2450, DN 3000, DN 4000, DN 5000 [mm].
Jest możliwość zamówienia osobno korpusu dla pompy, jak również możemy wyposażyć przepompownię w pełną automatykę z innymi dodatkami.

Zastosowanie

 • umożliwiają skanalizowanie zagłębionych terenów mieszkalnych bez wykonania głębokich wykopów
 • ułatwiają wykonanie instalacji kanalizacyjnej w terenie pagórkowatym
 • umożliwiają skanalizowanie obiektów niskiej zabudowy jak piwnice, tunele, itp.
 • umożliwiają skanalizowanie obiektów oddalonych od kolektorów kanalizacji
 • umożliwiają  przepompowywanie ścieków z miejsc o nierównomiernym napływie
 • umożliwiają pompowanie surowych ścieków, poprzez zastosowanie pomp o swobodnym przepływie lub pomp z wirnikiem rozdrabniającym.

 

 

Schemat kompletnej przepompowni ścieków

Przepompownia 1Przepompownia 2

 

Schemat montażu typowej przepompowni ścieków

 Teren zielonyTeren przejezdny

  Teren zielony                                           Teren przejezdny

 

 

 

Stosowane elementy konstrukcyjne w przepompowniach ścieków

 • Prowadnice dla wpuszczania pomp

Prowadnice przepompowni wykonane są ze stali nierdzewnej. Średnica przepompowni uzależniona jest od wielkości dobranych pomp.

 • Kosz na skratki

Kosz na skratki wykonany jest z stali nierdzewnej 20x20 mm siatki. Przymocowany jest do prowadnicy ze stali nierdzewnej. Do podnoszenia kosza używana jest syntetyczna wytrzymała lina lub łańcuch ze stali nierdzewnej.

 • Zawory zamykające i rury tłoczące

Korpus kulowego zaworu zwrotnego wykonany jest z wysokiej jakości stali (typ Modular GGG40). Zawór zwrotny uniemożliwia zaciącie sie podczas pracy dzięki swojej konstrukcji według DIN3 202. Rurociąg typu zamknętego może pracować pod ciśnieniem do 10 bar w temperaturze do 80 stopni C.

 • Mocowane części
Do mocowania używane są śruby ze stali nierdzewnej - metrowy gwint oraz  rury ze stali nierdzewnej - gwint calowy.
 • Kraty zabezpieczające

W przepompowni pod pokrywą zamontowana jest kratownica zabezpieczająca wykonana z stali nierdzewnej.

Korpus wykonany jest tak, żeby podczas montażu wystawało około 30 cm od powierzchni ziemi. Wszystkie elementy są   ze stali (drabina, łańcuchy do podnoszenia pomp). Uziemienie przepompowni wykonuje się w trakcie montażu urządzenia.

 • Dodatkowe wyposażenie

- żuraw, jeśli w przepompowni ciężar pomp wynosi >20 kg. 

Zadaj pytanie