Newsletter

Zdrowe i Tanie centralne ogrzewanie

Promieniowanie, a konwekcja

Grafika poniżej przedstawia zjawisko konwekcji, gdzie ciepłe powietrze unosi się ku górze oraz równomierny rozkład temperatur w przypadku instalacji folii grzewczych Red Snake.


Folia grzewcza Red Snake jest to rewolucyjny produkt emitujący fale podczerwieni służący do ogrzewania budynków. Ten rodzaj ogrzewania można zastosować w mieszkaniu, biurze, sklepie, szkołach, przedszkolach, placówkach medycznych, szklarniach czy foliach ogrodniczych. Stosuje się je jako ogrzewanie podłogowe, ścienne, sufitowe lub na skosach poddasza w zależności od potrzeby.
Folię grzewczą Red Snake można instalować podczas budowy nowych obiektów oraz w czasie remontów już istniejących. Przy ogrzewaniu podczerwienią nie jest ogrzewane powietrze (jak przy grzejnikach), ale nagrzewane są przegrody budynku czyli ściany, posadzka, sufit oraz przebywający w pomieszczeniu ludzie. Często przy wykonywanych przez nas pomiarach termowizyjnych, klienci się skarżą, że intensywnie grzeją powietrze w pomieszczeniu, a ściany są zimne (przy właściwej ich izolacji cieplnej). Przyczyną jest to że ciepłe powietrze gromadzi się pod sufitem a zimne, wychłodzone jako cięższe opada na dół, więc spada komfort cieplny w pomieszczeniu. Grafika obok pokazuje równomierny rozkład temperatur w pomieszczeniu ogrzewanym foliami Red Snake. W przypadku ogrzewania podczerwienią, odczuwalny wzrost temperatury następuje już po 10 minutach od włączenia.



Folia grzewcza Redsnake to niezwykle cienka folia (0,4mm), jej elementem grzejnym jest karbonowo-włóknista tkanina, która składa się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Grafika obok przedstawia sposób montażu folii na podłodze. Folie Red Snake można z powodzeniem montować tylko w jednym pomieszczeniu, na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem. Montaż folii w 30 metrowym salonie zajmuje około 3h. Jest to dużo łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej „podłogówki”, ponieważ przy modernizacjach istniejących już budynków bardzo często trzeba modernizować dotychczasowy system grzewczy z powodu jego niewydolności.

 

Zobacz obrazek w rozmiarze oryginalnym tutaj.

Zobacz obrazek w rozmiarze oryginalnym tutaj.

Zadaj pytanie