Newsletter

Najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego miałbym wybrać panele grzewcze?

Oszczędzanie: poprzez mniejsze zużycie energii, dzięki wysokiej sprawności i skuteczności (98,5% zużytego prądu zamieniane jest w ciepło!).

Ochrona środowiska.

Komfort cieplny: promieniowanie podczerwone jest zdrowe i wpływa korzystnie na organizm.

Dotychczas stosowane systemy grzewcze ogrzewają powietrze, które następnie cyrkuluje w pomieszczeniu. Nasze systemy emitują większość ciepła w postaci fal podczerwonych rozprzestrzeniających się równomiernie w pomieszczeniu.
To „miłe i przyjemne ciepło” znane jest ze starego dobrego  pieca kaflowego.

2. Na jakiej zasadzie działają panele? Czy to jest promieniowanie podczerwone?

Źródłem energii tego systemu jest prąd elektryczny.  Który ulega przekształceniu na zdrowe promieniowanie zwane podczerwonym.  To samo które od milionów lat jest emitowane przez Słońce oraz wszystkie przedmioty wokół nas które "oddają" ciepło w naturalny sposób.

3. Czy korzystając z paneli uzyskuje się takie same korzyści jak ze stosowanych w lecznictwie lamp podczerwonych?

Korzyści jest zdecydowanie więcej.

Długa fala podczerwieni wzmacnia układ odpornościowy, wspomaga organizm w walce z wirusami i bakteriami.

Niektórzy naukowcy uważają, że może mieć wpływ na zahamowanie rozwoju pewnych rodzajów komórek nowotworowych.

4. Jak szybko instalacja nam się zwróci?

Czas zwrotu inwestycji zależy w głównej mierze od aktualnych kosztów ogrzewania, jakiej taryfy chcemy używać (pierwsza czy druga – tzw. nocna) , technologii budowlanej oraz czy jest już jakakolwiek instalacja.

Dla przykładu, osoby planujące budowę domu które instalują panele grzewcze osiągają znaczne oszczędności już z chwilą zakupu. Standardowy koszt instalacji w porównaniu z popularnymi rozwiązaniami instalacji Centralnego Ogrzewania jest z reguły o 30 – 50% niższy. Każdy dzień ogrzewania zazwyczaj zwiększa tę różnice na korzyść paneli.

5. Jak dbać o czystość paneli?

Proszę odłączyć panel przed czyszczeniem; nigdy nie należy czyścić panelu, gdy jest on podłączony do zasilania elektrycznego. Po odłączeniu można czyścić panel miękką, suchą ściereczką. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji obsługi.

6. Czy panele FIRST posiadają certyfikaty, atesty?

Panele na podczerwień są sprzedawane na całym świecie w tym oczywiście w Unii Europejskiej. Posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i badania dopuszczające do sprzedaży i masowego użytkowania.

7. Czy promieniowanie podczerwone jest dobre dla krążenia?

Panele FIRST posiadają system wzmacniający dalekie promieniowanie podczerwone FIR. Dalekie promieniowanie podczerwone FIR według dostępnych źródeł aktywizuje krążenie, mobilizuje siły obronne organizmu, wzmacnia system immunologiczny. Badania prowadzone przez m.in.  NASA wykazały, że stymulacja przy pomocy promieni podczerwonych jest idealną metodą utrzymania na stałym poziomie i w dobrej kondycji naczyń wieńcowych.  Promieniowanie podczerwone stosuje się np. w rakietach u amerykańskich astronautów podczas długich podróży kosmicznych.

8. Czy można przy pomocy paneli na podczerwień zapobiegać zagrzybieniu?

Stosując do ogrzewania nasze systemy na podczerwień zmniejszamy ryzyko powstawania grzyba lub pleśni - ponieważ nie dochodzi do tworzenia się kondensatu wodnego (nawet w pomieszczeniach które są rzadko wietrzone). Ze względu na to, że nie dochodzi do tworzenia się kondensatu wodnego następuje systematyczne osuszanie ścian i murów, co stwarza przyjemny i zdrowszy klimat panujący w pomieszczeniu. Większość osób zna doskonale chłód przenikający od dużych szyb okiennych. Ten sam chłód przenika od zimnych ścian pomieszczeń. Dzięki FIRST to zjawisko nie występuje. Suche i ciepłe ściany oznaczają dla osób cierpiących np. na choroby reumatyczne znaczną poprawę samopoczucia. Mając suche mury korzystamy ze znacznych oszczędności energii, a wtedy grzyb, pleśń i „wykwity solne” będą należały do przeszłości.

9. Jak reguluje się temperaturę w pomieszczeniu ogrzewanym panelami?

Do każdego panela dołączany jest inteligentny bezprzewodowy termostat , utrzymujący stały zakres różnicy temperatur w zakresie od - 0,5 do + 0,5°C, aby zapobiegać przegrzaniu lub szybkiemu wychłodzeniu pomieszczenia. Specjalny algorytm powoduje zużycie tylko takiej ilości energii która jest niezbędna do utrzymania żądanej temperatury w pomieszczeniu.

10. Jestem alergikiem. Czy panele mi pomogą i czy są dozwolone?

Brak zbędnej cyrkulacji powietrza jest korzystny m.in. dla osób cierpiących na alergię. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ogrzaniu nie podlega  powietrze tak jak w przypadku tradycyjnych grzejników konwekcyjnych, lecz przedmioty, ściany, osoby znajdujące się w pomieszczeniu. Dzięki temu powietrze wraz z kurzem nie curkuluje i nie jest przesuszone. Panele FIRST posiadają certyfikat CE.

11. Czy promieniowanie podczerwone rozprowadzające energię jest szkodliwe?

Nie, jest wręcz bardzo korzystne, co potwierdzają liczne badania. Zapraszamy do bardzo ciekawej lektury na naszej stronie w zakładce "Korzyści dla zdrowia" oraz polecamy opinię profesora Gay Van Elsacera Dr Sc.

12. W którym miejscu najlepiej umieścić grzejnik na podczerwień?

Panele można w zasadzie używać (zawieszać/ustawiać), we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach. Warunkiem jest tylko, aby w pobliżu znajdowało się gniazdko elektryczne. Zaleca się minimalna wysokość montażu powyżej zasięgu małych dzieci.

13. Czy panelami można się oparzyć?

Produkt jest dopuszczony i zgodny z wymogami bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Pomimo temperatury maksymalnej dochodzącej sporadycznie do 140 stopni - dotykając panel - w naturalny sposób odsuwamy dłoń. Z uwagi na wydajność urządzenia oraz ryzyko uszkodzenia przez małe dzieci zaleca się instalowanie paneli powyżej 150cm.

 

14. Czy panel można zainstalować pod oknem lub w pobliżu wody?

Z uwagi na ryzyko kontaktu urządzenia z wodą panele nie powinny być instalowane pod oknami. Tak jak większość urządzeń> elektrycznych, panele należy zainstalować w miejscu zapewniającym brak kontaktu z wodą.

Zadaj pytanie